Женският волейболен отбор на Марица Пловдив загуби с 1:3 гейма (25:22, 21:25, 23:25, 23:25) от Аполон Лимасол в първия си мач от първия кръг на турнира Чалъндж къп, който е втори по сила.

Двубоят се игра в габровската зала „Орловец” поради липса на лицензирана зала в Пловдив.

Срещата започна отлично за българките, които спечелиха с 25:22 първия гейм, в който взеха преднина от самото начало и не я изпуснаха до края.

Втората част кипърките водени от българския треньор Димитър Лечев победиха с 25:21 точки.

В третия гейм гостите дръпнаха със седем точки за 12:5, но Марица успя да осъществи обрат и изравни при 23:23, а в крайна сметка волейболистките на Аполон се оказаха по-стабилни психически и затвориха гейма при 25:23.

Четвъртата част започна добре за пловдивчанки, които на второ техническо прекъсване водеха с 16:13, а после и с 22:19, но в крайна сметка момичетата на Иван Петков допуснаха обрат и загубиха с 23:25.

Реваншът е на 17 октомври (неделя) в Лимасол и за да продължат напред, маричанки трябва да постигнат чиста победа или да загубят само един гейм при по-добро точково съотношение в двата мача.