Носителките на националната купа Марица Пловдив започнаха новия сезон в женското първенство на България с разгромна победа като гости на вицешампионките от Левски Волей. Пред около 120 зрители в столичната зала Сиконко пловдивчанки изковаха съкрушителното 3:0 (25:13, 25:16, 25:20) след само 66 минути игра.

Марица започна новия сезон с устремно 8:1 до първото техническо прекъсване в мача.  Така Жълтите предрешиха първия гейм още в самото му начало.  Те продължиха да доминират до края на тази част.  Блокадата на маричанки, особено на Диана Малинова, беше безпощадна и допринесе за категоричното 25:13.  Втората част бе равностойна само до първото техническо прекъсване.  Веднага след това Силвия Андреева много затрудни домакините със сервис и Марица дръпна с 12:7.  Момичетата на Радослав Бакърджиев започнаха да допускат много грешки и пловдивчанки стигнаха до убедителен успех и в този гейм – 25:16.  Отново със Сиси Андреева на начален удар Жълтите започнаха третата част с феноменалното 12:0.  Последва обаче отпускане в редиците на гостенките и това даде възможност на Левски да започне застрашително да топи изоставането си до само 4 точки.  Край на мъката сложи опитната капитанка Малинова с успешна атака за 25:20, с което сложи край и на мача.

Диана Малинова стана и топреализатор на мача с 19 точки.  Най-резултатна за домакините бе Мирослава Паскова с 9 точки.