Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) записа четвърти пореден успех в Националната волейболна лига Демакс. Момичетата на Борислав Крачанов надиграха Берое с 3:0 (25:15, 25:11, 25:14) в двубой от петия кръг на

Националната волейболна лига Демакс, който се проведе в зала "Иван Вазов" в Стара Загора.

Официален дебют за женския отбор направи състезателката от школата на клуба Ц либерото Марина-Анастасия Карапаунова.

Маричанки поведоха с 15:10, а след ас на Добрина Христоскова шампионките взеха първата част с 25:15. Вторият гейм също беше бърз за шампионките и те поведоха с 18:9 и след блокада на Христоскова затвориха и втората част в своя полза Ц 25:11. В третата част пловдивчанки поведоха с 16:10, а след ас на Боряна Ангелова маричанки спечелиха гейма с 25:14, а с това и мача.

Най-резултатна за Марица стана Добрина Христоскова с 14 точки, а Боряна Ангелова и Ива Дудова записаха по 9 точки.

За Берое Йоана Николова завърши с най-много точки Ц 11.

В другите два мача от кръга, които се играха този следобед, ЦСКА надигра като гост Локомотив в столичното дерби с 3:0 (25:14, 25:10, 25:14), докато Славия спечели също с 3:0 (25:19, 25:18, 25:13) при гостуването си на Перун Варна.

В класирането водят отборите на Марица и ЦСКА с по 12 точки, но маричанки са с мач по-малко.