Марица започна втория дял от редовния сезон в Националната волейболна лига с очакван домакински успех над последния в таблицата. Шампионките разгромиха Перун Варна с 3:0 (25:7, 25:12, 25:11) след едва 52 минути игра.

Това беше 11-а поредна чиста победа за пловдивчанки от началото на сезона и те стават все по-убедителен лидер в класирането, вече с актив от 33 точки и 33:0 гейма. В същото време младият варненски тим все още няма спечелен гейм.

Марица този мач беше воден от треньора Владимир Орлов.

Топреализатор на срещата стана Добрина Христоскова с 19 точки, от които три аса. Силвия Андреева се отчете с 13 точки.

В следващия си мач от НВЛ Марица посреща шестия в класирането Казанлък Волей (Казанлък) в зала "Колодрума" на 1 февруари от 18:00 часа./БТА