Женският волейболен шампион Марица Пловдив побeди като гост Перун (Варна) с 3:0 гейма (25:10, 25:15, 25:12) за 64 минути в първия мач от новия сезон в Национална волейболна лига.

Шампионките стартират поход към седма поредна титла в първенството. Подобна серия е правил само Левски в периода 1962-1967 и осем поредни титли между 1970 и 1977.

Маричанки стартират сезона с нов треньор - Лазар Лазаров. Той замени на поста най-успешния треньор в историята на клуба Иван Петков, който пое украинския първенец Прометей.

Пловдивчанки привлякоха няколко нови попълнения - българската националка Петя Баракова, Десислава Николова, Никол Миланова и кубинската националка Джесика Агилера Карбахал.

Александра Миланова стана топ реализатор с 20 точки, 8 добави Дима Ушева. Десислава Николова и Ива Дудова завършиха с по 6 точки.

Никол Николова и Вероника Иванова бяха най-резултатни за домакините с по 4 точки.