Волейболистките на Марица (Пловдив) посрещат Славия (София) в сряда във втория си за сезона домакински мач от женската Национална волейболна лига.

Срещата е от втория кръг на държавното първенство и бе отложена заради участието на Жълто-сините в Шампионската лига.

Това ще е и последният официален мач на волейболистките на треньора Иван Петков, както и последният двубой изобщо от програмата на НВЛ, за календарната 2016 година, пише официалният сайт на клуба.

Пловдивчанки вече са сигурен първенец на първия полусезон въпреки че имат един изигран мач по-малко от прекия си конкурент Раковски (Димитровград). Марица поддържа перфектен актив от 6 успеха, 18 точки и 18:0 гейма в шестте си мача дотук и ще се опита да продължи с чистите победи и в сблъсъка си с Белите от София.

Славия от своя страна има 4 победи и 12 точки от шест мача и е на четвърто място във временното класиране.

Мачът Марица - Славия е на 14-и декември в зала Пловдивски университет е с начален час 18.00.