Марек Юнион Ивкони се класира за ½-финалите във волейболното ни първенство. Дупничани надделяха над Левски волей с 3:2 гейма (25:18, 24:26, 25:15, 14:25, 15:12) като домакин, спечелиха серията с 2:1 победи и така влязоха в топ 4 на Суперлигата.

Играчите на помощник треньора на националния ни тим Найден Найденов ще спорят със шампиона и носител на Купата на България ЦСКА на ½-финалите. Червените нямат поражение до момента в родния шампионат след 22 победи в редовния сезон и два успеха над Калиакра на ¼-финалите. Армейците и дупничани ще играят на ½-финалите, а първата среща е на 10 април.

Другата двойка, която ще определи финалист, е Пирин Разлог - ЛукОйл Нефтохимик.

Левски, воден от Николай Желязков и с няколко младежки национал в състава, заема 5-тото място в класирането на мъжкия ни волейболен шампионат.