Само за 67 минути Марек Юнион Ивкони победи Левски Сиконко с 3:0 (25:23, 25:15, 25:18) гейма и си върна за домакинската загуба вчера с 1:3.

Цветан Соколова бе най-резултатен за Марек с 19 точки, а за Левски Сиконко Николай Учиков записа 15 точки.

В София ЦСКА изненадващо се наложи над шампиона Лукойл Нефтохимик (Бургас) с 3:0 (25:23, 25:23, 25:19) гейма за 62 минути игра.

Това е едва трета загуба за бургазлии от началото на сезона. За „червените” Филип Майо записа 21 точки.

„Доволен съм от представянето на моя отбор. Момчетата бяха много мобилизирани и съм леко изненадан от леката победа. Отборите са равностойни и затова всеки може да победи всеки. Надявам се и утре пак да спечелим", каза наставникът на ЦСКА Александър Попов.

„Нямам обяснение за неубедителното ни представяне в този мач. Събраха ни се в последно време много важни и отговорни срещи, предстои ни пътуване до Полша. Там ни очаква изключително тежък мач и по всяка вероятност победителя ще бъде обявен чрез „златен гейм”. Този регламент в този европейски турнир е „добре дошъл" за по-слабите отбори. Може би утре ще покажем по-добра игра”, каза старши треньорът на гостите Северин Димитров.

Във Варна Черно море БАСК записа първа победа за сезона, след като победи Пирин Балканстрой с 3:2 (25:21, 20:25, 19:25, 25:19, 15:12) гейма.