Отборът на Марек Юнион Ивкони (Дупница) поднесе сензацията във втория кръг от 1/4-финалите във волейболната Суперлига, след като се наложи с 3:0 (25:21, 25:22, 25:20) над Нефтохимик 2010 (Бургас) като домакин.

Така двата отбора си размениха по една победа, а третият решаващ мач от серията е на 19-и март (понеделник).

Нефтохимик надви съперника си в първата среща от плейофа с 3:0 гейма.

Срещата започна оспорвано, но домакините успяха да дръпнат в резултата, запазиха минимална преднина до края на гейма и поведоха с 1:0, пише bgvolleyball.com.

Втората част в Дупница отново беше изключително интригуваща като двата отбора отново се гонеха в резултата, но волейболистите на Марек бяха безапелационни в заключителните моменти.

В последния гейм момчетата на треньора Иван Тасев започнаха уверено и поведоха с 21:15 срещу шампионите.

В края гостите от Бургас успяха да стопят разликата до 20:23 точки, но домакините спечелиха частта с 25:20, а с това и мача с 3:0 гейма.