Шампионът Марек Юнион Ивкони започна с победа новия сезон във волейболното първенство на България при мъжете.

В среща от първия кръг, играна в Сливница и продължила близо 90 минути, дупничани победиха с 3:0 (25:17, 26:24, 25:15) у дома финалиста от миналия сезон Добруджа 07. Добруджанци са с променен състав в сравнение с миналата година, когато играха на финал и спечелиха Купата на страната.

Марек имаше трудности единствено във втория гейм, когато спечели с 26:24. В останалите две части воденият от Найден Найденов състав беше категорично по-класният състав на полето. Най-резултатен за домакините беше Михаел Манджуков с 13 точки.

Неговият съотборник Станислав Величков добави още 12 точки. За Добруджа 07 Велизар Чернокожев и Димитър Маринков завършиха с по 9 точки./БТА