Волейболистите на Лукойл Нефтохимик нанесоха първа загуба на временния лидер в Суперлигата Пирин Балканстрой, като го надиграха с 3:1 гейма пред 500 зрители в собствената си зала.

Малко очаквано гостите спечелиха убедително в първата част благодарение на перфектната си блокада с 25:11. Шампионите се отърсиха от летаргията и поведоха с 21:16 във втория гейм, но допуснаха срив, който едва не им коства успеха. Все пак след няколко изравнявания всичко приключи добре за домакините при 29:27.

В заключителните две части Лукойл наложи пълно превъзходство и затвори мача след 25:19 и 25:16 точки.

На мрежата се развихриха Мартин Пенев и националът Николай Николов, много успешно се включи и центърът Любомир Йотов.

За домакините най-резултатен бе Петър Христов със 17 точки, а за Пирин - капитанът Благовест Катранджиев със 16 точки. Двата състава ще изиграят още един мач в събота вечер в зала Младост.