ЦСКА ще защитава титлата си в Национална волейболна лига срещу Левски Сиконко. Днес „червени” и „сини” спечелиха полуфиналните си серии с чистото 3-0 и е вече чакат сблъсъците помежду си.

Задачата на ЦСКА бе далеч по-лесна от тази на Левски. „Армейците” се наложиха с 3:0 гейма и взеха трета поредна победа над Пирин Балканстрой. В отделните части мачът в Разлог вървеше 22:25, 23:25, 20:25.

Левски Сиконко се затрудни доста срещу Лукойл Нефтохимик при гостуването си в Бургас, но спечели с 3:2. „Сините” сътвориха пълен обрат в срещата, като губеха с 0:2, но взеха следващите три части. В първите два гейма Лукойл победи с 25:20 и 25:21, но след това домакините поотпаднаха физически и се предадоха. Левски взе третия и четвъртия период на 19 и 22, а в тайбрека надделя с 15:11.

Младен Младенов и Васил Стоянов действаха най-резултатно от домакините. На моменти и центърът Петър Кирчев внасяше импулс в шестицата на Северин Димитров. Видя се обаче, че отсъствието на ключови фигури като Николай Николов и Петър Христов оказа своето влияние върху боеспособността на състава.

В същото време гостите демонстрираха все по-добър синхрон и след неудачите в края на редовния сезон са на път да повторят най-добрите си игри от преди два сезона.

Капитанът Методи Ананиев действа много разнообразно на мрежата, но имаше и достатъчна подкрепа от Николй Учиков и Валентин Братоев.

Разпределителят Георги Братоев дърпа умело конците и в повечето случаи оставяше съотборниците си срещу единична блокада. „Сините” превъзхождаха в елементите начален удар и блокада, което се оказа решаващо за крайния им успех.

Състави:

Лукойл: Стоянов 17, Станев - кап. 5, Андрей Николов 3, Кирчев 11, Кадънков 6, Младенов 21, либеро Иванов (Антонов 3, Христов 0)

Левски: Учиков 18, Йонев 0, Ананиев - кап. 26, Гайдарски 11, В.Братоев 14, Богданов - 10, либеро Иванов (Г.Братоев 3, Петров 0)