Шампионът на България Левски Сиконко победи без особени трудности тима на Славия с 3:1 (20:25; 25:9; 25:17; 25:16) гейма като гост в мач от седмия кръг на Националната волейболна лига. Благодарение на тази победа момчетата на Мартин Стоев остават начело в класирането.

В първия гейм сините бяха разконцентрирани допуснаха много грешки и позволиха на домакините да спечелят частта с 25:20. По коренно различен начин стояха на игрището възпитаниците на Мартин Стоев през втората част и разгромиха „белите” с 25:9 точки. В третата и четвъртата част възможностите на младите слависти не стигнаха да направят обрат и изпуснаха мача. В третия гейм нервите на Валентин Братоев не издържаха и той получи жълт картон от рефера Константин Тюфекчиев за оспорване на решението му. За двамата близнаци Георги и Валентин Братоеви това бе последен мач с екипа на Славия, тъй като втория полусезон те ще се състезават за Лески Сиконко. Проблемът при „белите” е, че те остават без разпределител.

Тимът на Пирин Балканстрой разби Арда Кърджали с 3:0 гейма и с 25:16; 25:20 и 25:14 в отделните части.

Дербито на този кръг бе спечелено от Марек Юнион Ивкони, който като гост победи с 3:2 (25:18; 16:25; 23:25; 28:26; 15:6) гейма Черно море.

Последната среща между ЦСКА и ЛукОйл-Нефтохимик ще се проведе на 5 февруари (понеделник).