Левски Синокно постигна победа над ЦСКА с 3:2 гейма в най-интересния мач от волейболния турнир „Атаро-Клима” днес. „Сините” взеха труден успех за над 130 минути в пълната зала „Универсиада” след 25:22, 27:25, 24:26, 19:25, а в тайбрека – с 15:13. ЦСКА бе на път да осъществи невероятен обрат от 0:2 гейма, но в тйбрека играта отново бе изцяло под диктовката на Левски Сиконко, като се открои най-вече в нападение мощната игра на капитана Методи Ананиев.

"Сините" поведоха с 6:3 и 11:8, но "червените" изравниха - 11:11. Силите им обаче стигнаха до тук, волейболистите на Левски Сиконко спечели три поредни точки и на практика решиха мача. Последната победна точка бе дело на Ананиев - мощна забивка в полето на противника.

За най-полезен играч в мача беше определен разпределителят на "сините" Георги Братоев.

Атмосферата в залата както обикновено на дерби бе като във врящ котел, а сред най-интересните неща, които летяха към паркета бяха шампоан, калкулатор, вафла, джобно ножче...

Благодарение на победата Левски продължава да е лидер в класирането на турнира.