Левски победи ЦСКА с 3:2 (26:28, 25:22, 25:23, 20:25, 15:11) за 114 минути в първа четвъртфинална среща от волейболното първенство при мъжете.

ЦСКА спечели първия гейм. "Сините" водеха почти през цялото време, дори имаха 3 геймбола, но след отлична игра на Колев и Мирчев "червените" успяха да вземат гейма с 28:26.

През втората част Левски поведе от самото начало и победи с 25:22 точки за 24 минути.

В третия гейм ЦСКА водеше в резултата при настъпването на двете технически прекъсвания. Левски успя да изравни резултата при 19:19, след което поведе и затвори гейма с 25:23.

Отборът на ЦСКА успя да докара мача до тайбрек след като се наложи в четвъртия гейм с 25:20. Волейболистите в червено дръпнаха със 11:7 след 4 поредни успешни атаки на Стойко Ненчев и не изпуснаха преднината до края.

В тайбрека ЦСКА реализира първата точка. Левски поведе с 4:2, "сините" подържаха преднината от две точки до 10:8. При резултат 10:9 шампионите отбелязаха 3 поредни точки след добра игра на Митев и Методи Ананиев. Победната 15-та точка дойде след като Богомил Аначков от сервис прати топката в аут.

Най-резултатен в двубоя бе Методи Ананиев с 25 точки от Левски, за ЦСКА Иван Колев отбеляза 20.

Левски повежда с 1:0 в серията. Следващата среща ще бъде в неделя от 17:30 в залата на ЦСКА "Васил Симов". Двубоят ще бъде отразен на живо в Гонг.бг

Левски: Учиков 11, Ананиев 25, Гайдарски 8, Антонов 5, Митев 4, Богданов 8, Ананиев - либеро (В. Братоев 6, Ковачев 4, Шабанлийски 2)
ЦСКА: Ненчев 17, Мирчев 16, Колев 20, В. Иванов 6, Зарев 5, Аначков 12, Пеев – либеро (Бонев, Ж. Иванов)