Левски Сиконко оглави класирането след втория ден на турнира на осемте най-добри клуба в зала Универсиада. „Сините” победиха носителите на купата от Лукойл Нефтохимик с 3:0 гейма и по този начин изместиха Пирин от първото място.

Момчетата на Найден Найденов нямаха никакви проблеми срещу бургазлии като само в първата част Венелин Кадънков даде шанс на Лукойл да изравни, но до това не се стигна. В крайна сметка след пусната топка от Георги Братоев Левски поведе с 25:23.

При втория гейм Методи Ананиев и компания поведе с осем точки (16:8), след което Лукойл изравни за 18:18. Два аса на капитана Ананиев отново дадоха четири точки преднина, а грешен сервис на Стоянов затвори частта с 25:20.

Лукойл Нефохимик поведе в началото на третата част, но добрата игра в „синьо” отново даде аванса. Те бързо поведоха с 5 точки и Краси Гайдарски затвори мача за 25:20. Статуетката за най-полезен играч бе връчена на капитана на Левски Методи Ананиев.

След този мач, който бе изгледан от легендите Димо Тонев и Димитър Златанов, шампионът ЦСКА отново даде гейм на противника. „Червените” победиха Черно море с 3:1 (25:22; 25:17; 19:25; 25:22)

През първите две части възпитаниците на Александър Попов трябваше да обръщат резултата след като варненци вземаха първите технически прекъсвания. Това се повтори и в третия гейм, но Борис Янков, подкрепян от съотборниците си бяха по-категорични и с добри взаимодействия дръпнаха с цели шест точки на шампионите. Закономерно взеха и гейма с 25:19.

Черно море беше на път да доведе нещата и до тайбрек след напълно равностойна четвърта част. Няколко индивидуални грешки в края и 100% Светозар Иванов донесе победата на „червените”. За отличното си представяне в целия мач приза за най-полезен волейболист отиде не при ЦСКА, а за капитана на моряците Борис Янков.

Както вчера, така и днес шампионите дадоха гейм на по-слаб противник, а вечното дерби е утре срещу Левски Сиконко от 19:30. Филип Мейо завърши мача с 24 точки, а само с точка по-малко се отличи Янков.