Волейболните шампиони на България ЦСКА записаха втора загуба в приятелските си мачове в Италия. След шампиона на Апенините Тренто и вицешампионите от Кунео се наложиха с 3:0 гейма (25:19, 25:19, 25:21). Въпреки това червените показаха равностойна игра в мача, като само в заключителните минути имаха нужда от повече внимание и липса на индивидуални грешки, за да вземат гейм.

Новият национален треньор излезе със следната шестица за клуба си Кунео:

Владимир Николов, Воут Уисманс, Хавиер Гонсалес, Франческо Фортунато, Грегор Йерончич, Петер Платеник и либеро – Даниеле Вергнагли.

От другата страна на мрежата Александър Попов противопостави: Иван Зарев, Светозар Иванов, Теодор Тодоров, Рафаел Паскуал, Иван Колев, Филип Майо и Теодор Салпаров – либеро.

Равностойно бе начало на официалната контрола Кунео – ЦСКА. Вицешампионите на Италия повеждаха с 1 точка, а червените веднага изравняваха. Така се движеше резултата до 4:4. Владо Николов и съотборниците му успяха да стигнат до 8:4, но след три поредни успешни атаки на Колев и Паскуал, последвани от отлична игра на мрежата за Теодор Тодоров, българите отново изравниха за 9:9. Серията от равенства продължи до 13:13 и отново домакините реализираха три безответни топки до прекъсването при 16:13, тогава Светозар Иванов направи контра. Съставът на Пранди успя да завърши атаките си 4 поредни пъти за 17:23, Светозар Иванов направи точка при първи гейм-бол за Кунео, но Филип Майо сгреши от сервис и така геймът завърши при резултат 25:19 за домакините. Самият Николов пък имаше 80% атака след първата част, по време на която човекът, който следи точките на двете електронни табла няколкократно даваше по точка в повече за тима си.

Подобно бе развитието на втория гейм. След 3:3 последваха четири поредни точки за Кунео, но ЦСКА изравни при 7:7. С повече класа италианците пак излязоха напред - 14:10. Владо сбърка сервис за 15:12, с повече концентрация и по-малко индивидуални грешки червените пак изравниха, а техническата пауза бе при 16:15 за сините в този мач италианци. Аналогично в първия гейм Blu Brothers с помощта на влезлия като резерва само за по-силен сервис Франческо Бирибанти стигна до 24:19 и затвори при същия като в първата част резултат - 25:19. В тези минути Иван Колев впечатли публиката с уникално спасяване с глезен, след което топката се върна в полето на противника и излезе на сантиметър зад линията.

ЦСКА поведе за първи път в мача в началото на третия гейм – 2:1 за българите. Със силен сервис и ас на играч на Кунео, те пак върнаха резултата в своя полза – 4:2. Гостите изравниха - 4:4, настоящите носители на Купата на Италия дръпнаха с две точки - 7:5 и отново Паскуал и компания изравниха - 8:8. Испанецът обаче греши сервис и даде две точки аванс на бившите си съотборници - 12:10. И за пореден път имаше равнопоставеност в резултата - 13:13. С мощна атака Владо Николов доведе развоя до 16:11 на прекъсването. Отговорът на ЦСКА дойде от Филип Майо и 17:15. Кениецът имаше доста добри отигравания през частта. Александър Попов пусна за силен начален удар Бойко Бонев при 23:20 и перничанинът оправда доверието, но след посрещане на Рафаел Паскуал, топката се насочи право към съдията и едва не го повали – 24:20. Финалната точка в гейма за Кунео отново направи червеният Филип Майо, след като не прехвърли мрежата от сервис – 25:21.

Така за 55 минути вицешампионите на Италия Кунео победиха българския първенец с 3:0 гейма – 25:19, 25:19, 25:21.

Любопитно е, че и за двата отбора чужденци в съставите бяха най-резултатни – за Кунео Владимир Николов с 18 и за ЦСКА Филип Майо с 15 точки.

Пранди и Попов се бяха разбрали да играят по още две части, в които на полето влязоха резервите.

На трибуните Гонг забеляза дори пеленаче, а малко по-надолу на редовете в 5-хилядното само волейболно съоръжение двамата синове на Владо Николов Александър и Симеон се забавляваха с майка си Мая.

Кунео – ЦСКА 3:0 (25:19, 25:19, 25:21)

Кунео: Владимир Николов 18 (75 % атака), Воут Уисманс 15, Хавиер Гонсалес 3, Франческо Фортунато 8, Грегор Йерончич, Петер Платеник 11, Даниеле Вергнагли – либеро (Франческо Бирибанти).

От другата страна на мрежата Александър Попов противопостави: Иван Зарев 1, Светозар Иванов 5, Теодор Тодоров 3, Рафаел Паскуал 4, Иван Колев 6, Филип Майо 15 (62% атака), Теодор Салпаров – либеро (Бойко Бонев)