В събота се изигра последният кръг от редовния сезон в мъжкото волейболно първенство. След развръзките в петте двубоя стана ясно и разпределените на четвъртфиналните двойки в плейофите.

Първи завършва тимът на Нефтохимик, който в последния си мач разби гостите от Миньор с 3:0 (25:17, 25:12, 25:23). Перничани остават последни и изпадат от елита. А за първото място на бургазлии помогна и ЦСКА.

"Червените" биха с 3:1 втория в класирането Монтана и го отказаха от мечтите и надеждите да изпревари Нефтохимик. В отделните части "червените" надделяха с 15:25, 25:21, 25:21, 25:22 и си гарантираха седмото място. Това означава, че тези два отбора ще се срещнат и в четвъртфиналните серии.

В най-завързания мач третият в подреждането Пирин победи с 3:2 Добруджа в Разлог. В отделните части резултатът беше 25:22, 20:25, 15:25, 37:35, 15:9, а двата тима ще се изправят съответно срещу Марек Юнион Ивкони и Арда. Тези два отбора се срещнаха в Дупница и домакините победиха категорично с 3:0 (25:15, 26:24, 25:21).

В последния мач от кръга Левски победи Тетевен Волей с 3:1 след 25:16, 19:25, 25:21, 25:20, но остава девети в класирането и ще играе плейаут с втория в по-долния ешелон, който вероятно ще е Черно море БАСК. Тетевенци пък остават осми и ще се изправят срещу Нефтохимик.