Отборът на Хебър победи с 3:1 (26:24, 25:20, 23:25, 25:20) Черно море като гост и задържа четирите си точки преднина срещу ЦСКА на върха в класирането във волейболното първенство на България за мъже. "Армейците" пък надвиха с лекота Миньор в друга среща от 21-я кръг на шампионата.

Хебър спечели трудно първата част и загуби третата, но лидерите в класирането взеха на 20 останалите два гейма за крайната победа. Благодарение на това Хебър поведе отново с четири точки на ЦСКА на върха в класирането и няма да се наложи да играе решаващ мач срещу армейците в последния кръг от редовния сезон, насрочен за следващата седмица.

Двата отбора се изправят един срещу друг на 15-и март в 18:30.

ЦСКА остана на четири точки от първата позиция, след като надви последния в класирането Миньор с 3:0 (25:21, 25:14, 25:20). Добруджа пък остана на трето място с точка зад "армейците", докато четвърти е Нефтохимик 2010 при равенство с петия Монтана. /БТА