ВК Добруджа подчини ВК Хебър в Суперлигата с 3:2 гейма (26:24, 23:25, 25:17, 18:25, 19:17). Лидерът Хебър бе спечелил всичките си мачове, решени с тайбрек, до момента през сезона, но в Добрич загуби първи петгеймов двубой. С 13-а си победа Добруджа запази и шансове за домакинско предимство.

Двубоят стартира силно за гостите от Хебър, които не се притесниха от атмосферата в залата и успяха да наложат своята игра в първите минути. Съставът от Пазарджик поведе със 17:11 и вървеше към успеха, преди Велизар Чернокожев да се намеси и да насочи в друга посока гейма. След пет поредни точки за Добруджа, нещата вече се изравниха и след отличен сервис в края на частта домакините я спечелиха с 26:24.

Вторият гейм бе много равностоен. В самия край няколко по-акуратни атаки за Хебър изравниха резултата до 1-1 гейма след 25:23 за гостите. Добруджа бързо се върна в ритъм и поведе с няколко точки в третия гейм, само за да позволи пълен обрат до 25:17.

Четвъртата част вървеше точка за точка, преди Хебър да успее да дръпне с 2-3 точки и да повярва в себе си. Играта на гостите ставаше все по-убедителна, поведе и с 6 точки при 20:14 и бе близо до тайбрек. Това стана факт след 25:18 в полза на пазарджиклии.

След оспорване на решение, Хебър поведе с 3:1, а след това отбеляза и важна четвърта точка след отлична блокада. Равенствата продължиха до 11:11, но грешка на Хебър в много ключов момент даде преднина от 13:11 за домакините. Добруджа върна жеста и имахме ново реми - 13:13, а след това и 14:14, 15:15 и 16:16.

Хебър спаси три мачбола, за да поведе със 17:16, но не успя да затвори и тук срещата. Добруджа стигна до четвърти шанс за мача, който вече оползотвори и приключи успешно двубоя с 3:2 гейма.