Хебър се наложи с 3:0 (26:24, 25:19, 25:17) у дома срещу Нефтохимик 2010 в най-интересния мач от 15-ия кръг в шампионата по волейбол за мъже.

Отборът от Пазарджик имаше проблеми единствено в първата част, когато спечели трудно с 26:24.

Гостите от Бургас поведоха с 24:22 в края на гейма, но Хебър игра силно и обърна развоя на събитията, печелейки следващите четири разигравания.

След това домакините наложиха безапелационно по-силната си игра в атака и на блокада, за да се поздравят с чиста победа за малко повече от час игра в зала "Васил Левски".

Канадецът Брадли Гънтър, който завърши последното нападение в срещата, беше най-резултатен в полза на шампионите с 18 точки. Неговият съотборник Якопо Масари добави още 14 точки.

За гостите с 12 точки се отличи Трифон Лапков.

Хебър има 14 поредни победи и е убедително на първо място в класирането, докато бургазлии заемат третата позиция до момента.

Нефтохимик 2010 не можеше да разчита на Николай Учиков, Тодор Димитров и Николай Колев, докато домакините отново бяха водени от помощник-треньора Мартин Коста Бланко в отсъствието на Камило Плачи, който е в родината си Италия.