Волейболистите на ЦСКА спечелиха две купи накуп за първи път от 2001 година насам. Червените биха шампиона Лукойл Нефтохимик в турнира на шестте най-добри в зала Универсиада.

Момчетата на Александър Попов за трети път тази година се наложиха над бургазлии, този път с 3:1 гейма (22:25, 25:23, 25:21, 25:22).

С отличната игра не кениеца Филип Мейо и националното либеро Теодор Салпаров и завърналията се след контузия Иван Колев, червените вдигнаха първо купата на спонсора Атаро Клима, след това купата на Националната волейболна лига, а опитният разпределител Иван Тасев получи награтата за най-полезен играч.

Мейо завърши с 25 точки, Стойко Ненчев, Светозар Иванов 10 за 96 минути игра. За шампионите от Лукойл Нефтохимик Мартин Пенев реализира 17, а Николай и Андрей Николови по 12.

В срещата ЦСКА бе в щастливите си черни екипи, а Лукойл в червено. В първата среща от финалния ден на турнира Черно море би вицешампиона Левски Сиконко с 3:2 гейма (25:21, 15:25, 25:19, 21:25, 16:14), като сините отново имаха проблеми с играта в очакване за сработване за финалните срещи.

„Изключително съм радостен от това, че успяхме да обърнем и да спечелим. Съставът ни е отличен и заслужава тази година да вдигне. Премията за отбора е 2000 лева”, каза шефът на червените Георги Георгиев, който е брат на национала Теодор Салпаров.

От 18.00 часа е последния мач от надпреварата между Марек Юнион Ивкони и Пирин Балканстрой.