Волейболният шампион Марек Юнион Ивкони постигна трудна победа с 3:1 (22:25, 25:22, 25:20, 28:26) у дома срещу ЦСКА в мач от редовния сезон на шампионата. Така дупничани затвърдиха традицията срещу този съперник у дома.

Момчетата на Александър Попов нямат победа в Дупница от 2011 година, когато спечелиха два пъти с по 3:1, по веднъж в редовния сезон и в плейофите. Вече пет години обаче победата им убягва, както се случи и днес.

Гостите от столицата започнаха срещата много концентрирано и се държаха на две точки разлика от съперника си, изчаквайки удобен момент да нанесат своя удар. Той дойде при 19:17, когато те записаха три поредни точки в актива си и в крайна сметка взеха преднина в геймовете след 25:22.

Подобен развой, но в обратния вариант, се повтори във втората част, при която дупничани спечелиха с 25:22 и изравниха. Третата част беше единствената безпроблемна за тях и я затвориха при 25:20, за да дръпнат с 2:1 гейма.

Последният гейм предложи доста драма. Марек водеше с 24:21, но допусна малък обрат и изпусна да затвори лесно мача. В крайна сметка това се случи след 28:26 и успех с 3:1 в тази завързана среща.

9. Левски Боол 12 2 10 7:32 6
10. Миньор 13 1 12 8:37 3