Пред 1100 зрители в зала "Добротица" отборът на Добруджа 07 победи Нефтохимик 2010 с 3:0 и спечели полуфиналната серия на Суперлигата с 3:2 победи. Така отборът на Добруджа 07 се класира за финала на държавното първенство по волейбол за мъже, където ще играе с шампиона на България през последните три години Марек Юнион Ивкони.

Мачът, който продължи 1 час и 25 минути, започна нервно, но постепено домакините наложиха своя стил на игра, поведоха в резултата и спечелиха първия гейм с 25:20. Освободили се от напрежението и бурно подкрепяни от публиката, волейболистите на Добруджа 07 започнаха отлично втория гейм, поведоха с 6:0, после с 8:1, 12:3 и без усилия спечелиха и втория гейм с 25:11.

В третия гейм отново добричлии бяха по-добрият отбор, водеха с две-три точки, а в заключителните минути показаха и по-здрава психика и спечелиха гейма с 25:20, а с това и мача и серията. Финалната серия между Добруджа 07 и Марек Юнион Ивкони започва в понеделник, 6-ти април. Играе с до 3 победи в 5 мача, а първите две срещи от финалния плейоф са на 6 и 7 април в Добрич./БТА