Дея спорт се върна на четвърто място в класирането, след като се наложи лесно над аутсайдера Раковски като гост с 3:0. Домакините показаха сили само във втория гейм, който загубиха с 24:26, но в другите два гейма вкараха общо 27 точки.

Най-резултатни за бургазлии бяха Тодор Вълчев с 12 точки и Георги Петров - с 11. За домакините с най-много точки се отчете Веселин Илиев - 10.

В другия мач от кръга днес Сливнишки герой постигна втората си победа в първенството, побеждавайки като гост Ботев в Луковит с 3:1. Мачът бе много оспорван, като всичко се реши в третия гейм, спечелен от тима от Сливница с голяма борба с 31:29. Сливнишки герой се изкачи благодарение на успеха до 12-о място в класирането, Ботев Луковит остана на 14-о.