Отборът на Дея спорт (Бургас) направи обрат и победи гостуващия ЦСКА с 3:2 (20:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:11) в първа среща от  четвъртфиналните плейофи на мъжкото волейболно първенство на България. Играе се до два успеха от три мача, а следващият двубой между двата тима е на 6-и април в зала "Васил Симов" в София от 18.00 часа.
Двата тима водиха здрава битка през цялата среща. "Червените" доминираха в първите два гейма, но домакините взеха следващите два и изравниха резултата. В тайбрека след 10:10 волейболистите на Дея спорт спечелиха три поредни точки, а след 15:11 стигнаха до крайния успех.

Валентин Братоев беше най-резултатен за победата с 24 точки, 19 добави Николай Учиков, а със 17 точки завърши Тодор Вълчев. За ЦСКА 29 точки реализира Димитър Димитрова, а с 11 приключи Иван Михал.

В другата среща от вчера Нефтохимик 2010 победи Пирин Разлог с 3:1 (25:22, 25:11, 18:25, 25:21).