Отборът на ЦСКА триумфира с волейболната Купата на България при мъжете, след драматичен мач срещу Марек Юнион Ивокони, спечелен от „червените” с 3:2 (25:19, 25:18, 26:28, 20:25, 15:13) гейма.

Финалните двубои от надпреварата се играха в Пазарджик, а ЦСКА печели купата за първи път от 2002 година насам. В последния мач „армейците” поведоха с 2:0 части, момчетата на Александър Попов позволиха резултатът да бъде изравнен, за да се стигне до изключително напрегнатия тайбрек, от който краен победител излезе тимът на ЦСКА.

Първият гейм започна доста оспорвано и двата отбора вървяха точка за точка до 6:6, след това до 13:13, но след това вицешампионите дръпнаха в резултата с няколко точки и взеха първата част с 25:19 точки.

„Червените” диктуваха развитието на мача през втория гейм, като при първото техническо прекъсване ЦСКА водеше с 8:7, а при второто вече водеше с 16:12. Така без проблем ЦСКА взе и тази част с 25:18.

Страстите се разгорещиха в третия гейм. Марек поведе в началото, но след това ЦСКА изравни за 10:10. Волейболистите от Дупница отново поведоха с две точки за 11:13, но отново се стигна до равенство - 15:15. След това обаче, "армейците" дръпнаха с четири точки за 22:18. Дупничани обаче успяха да изравнят за 23:23 след отлични изяви на Минчо Минчев и Цветан Соколов. Така в крайна сметка дупничани взеха частта, макар и трудно с 28:26.

В четвъртия гейм "червените" показаха, че нямат намерение да се дават лесно и поведоха с 8:3. ЦСКА обаче допусна изравняване за 15:15. Дупничани успяха да поведат в резултата с три точки за 20:16, а след това изравниха геймовете за 2:2 след 25:20 в четвъртата част.

В тайбрека, Марек успя да поведе в началото с две точки за 4:2, а след това и с четири за 8:4. Играчите на Сашо Попов обаче се мобилизираха и първо стигнаха до изравняване (11:11 точки), а след това и поведоха с 14:12. В крайна сметка тази решаваща пета част бе спечелена от „армейците” с 15:13, което отнесе Купата на България в ръцете на волейболистите от ЦСКА.

Най-резултатен бе Филип Мейо с 30 точки, за Марек Цветан Соколов се отличи с 26 точки.

Състави:

ЦСКА: Николай Найденов 1, Филип Мейо 33, Иван Колев 8, Рафаел Паскуал 12, Стоян Самунев 8, Светозар Иванов 14, либеро-Теодор Салпаров 1 (Теодор Тодоров 1, Иван Зарев, Бойко Бонев 5)

Марек Юнион Ивкони (Дупница): Владимир Лобутов 1, Минчо Минчев 13, Цветан Соколов 29, Христо Запрянов 9, Иван Власев 8, Георги Лазаров 11, либеро-Христо Христов (Стефан Стоянов 1, Тодор Вълчев 1)