ЦСКА и Левски ще играят на финала на турнира за купата на България по волейбол за жени за втора поредна година. Двубоят е утре от 17.30 часа в зала Универсиада.

В първия полуфинал ЦСКА победи безпроблемно Марица с 3:0.Срещата продължи близо 1 час, а съставът от Пловдив не оказа абсолютно никаква съпротива на актуалния носител на трофея.

Червените се възползваха максимално от всички неточности в играта на своя съперник и не оставиха никакво съмнение, че напълно заслужават мястото си в последния мач от турнира.

Във втория полуфинал Левски Сиконко се наложи над Славия с 3:1. Сините победиха благодарение на по-силната си игра в нападение, която им помогна да спечелят първите два гейма с 25:14 и 25:22.

Славия все пак успя да се върне в мача, използвайки по най-добрия начин отпускането в състава на Левски в третата част и спечели с категоричното 25:12.

В четвъртия гейм Левски отново демонстрира силна игра в нападение и логично се стигна до 25:16 точки и 3:1 гейма.