ЦСКА е новият шампион на България по волейбол при жените. "Червените" се наложиха с 3 - 0 победи над Славия, след успех с 3:0 гейма (25:22, 25:22, 25:20) в третата среща.

Атанас Петров направи една промяна в стартовата си шестица, докато Мирослав Живков заложи на обичайните си състезателки.

Още от самото начало „белите” натрупаха преднина от три точки, 5:2, след което червените изравниха на 6:6. При 8: 7 дойде първото техническо прекъсване, а при 16:13 и второто. След 12 равенства в резултата, и добра игра на капитана Юлия Иванова и Петя Цекова, ЦСКА успя за първи път да поведе при 23:22 след две поредни точки на Елица Василева и без проблем спечели първия гейм с 25:22.

Гостенките в бяло поведоха с 4:1 в началото на втория гейм, ЦСКА изравни за 4:4, 6:6, но възпитаничките на Миро Живков реализираха три поредни точки и отново дръпнаха в резултата, за да стигнат до първо техническо прекъсване. „Червените” отново изравниха за 10:10 и запазиха аванса си до второ техническо прекъсване - 16:14 и удържаха преднината си до 20:20, но след добра серия от начален удар на Ваня Вълканова и три поредни блокади на Александра Делчева, Славия записа 4 поредни точки и поведе в резултата – 20:22. ЦСКА обаче обърна и взе гейма с 25:22.

Третата част отново Мирослав Живков и компания започнаха добре, повеждайки с 6:0. Изравняването дойде при 7:7 след силна игра на Петя Цекова и разколебаване в Славия, след спор със съдията Васил Янакиев за част от отсъжданията му. Първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за Славия, последва игра точка за точка, след няколко грешки на „белите” ЦСКА отново имаше преднина в резултата и поведе с 16:13 на второ техническо, което бе решително за изхода на срещата и третия гейм завърши при 25:20.

В залата „Васил Симов” имаше и агитка на „червените”, която развяваше знамена и голям банер с надпис: „Обичаме ви, момичета!”. След края на срещата те хвърлиха във въздуха десетки бели ленти, с които ознаменуваха 16-та титла в историята на клуба. Това е и първи трофей за ЦСКА от 2004 година насам.

Купата на червените бе връчена от изпълнителния директор на ВК ЦСКА Спиридон Зегов, а водещ на церемонията бе членът на УС на БФВ Верка Николова.

ЦСКА: Ненова 3, Иванова 4, Коева 3, Цекова 17, Каракашева 15, Василева 21, Бурмазович – либеро (Нешева, Докузова)

Славия: Динова 10, Йорданска 10, Вълканова, Ем.Николова 7, Долчева 12, Сланчева 7, Абросина – либеро (Д.Николова)