Шампионите от ЦСКА постигнаха втора победа в кампанията по пътя към защита на титлата си, след като надделяха с 3:1 (23:25, 25:21, 25:22, 25:23) при домакинството си на Лукойл Нефтохимик.

Срещата в столичната зала "Васил Симов" напълно защити статута си на дерби и предложи четири оспорвани гейма на българските фенове на волейбола, информира bgvolleyball.com. ЦСКА започна тромаво мача и позволи гостите да вземат преднина от 8:5. Авансът на Лукойл набъбна до 12:8. След това, момчетата на Александър Попов използваха две грешки на съперника и след ас на кубинеца Ясер Портуондо изравниха за 13:13. „Армейците” стигнаха първи до техническо прекъсване при 16:15, но това не сломи бургазлии и те продължиха да играят точка за точка в очакване на своя шанс. Той дойде при 19:19, за да се стигне до 20:19 в тяхна полза след два аса на центъра Теодор Богданов, който до миналия сезон играеше за Левски. Този мини-обрат вдъхна увереност у възпитаниците на Пламен Христов и те взеха гейма с 25:23.

Втората част бе и най-леката за „червените”, които диктуваха темпото още от първите разигравания и поведоха с 8:5. Преднината им бе още по-значителна при 20:16 и 21:17, предвещаваше спокоен край на гейма. Гостите намалиха до 21:19, но ЦСКА не допусна по-голямо доближаване на съперника и затвори гейма при 25:21.

Загубената част амбицира още повече Лукойл Нефтохимик и бургазлии продължиха да бъдат напълно равностойни на опонента си. Те дори бяха напред в резултата при 8:6 и 10:8, но столичани съумяха да изравнят на десетата точка и постепенно започнаха да налагат волята си макар и с доста усилия. В играта на ЦСКА си личеше недостатъчната сработеност между отделните единици. „Армейците” поведоха с 16:14, а по-късно с 22:18, това обаче не отчая гостите и те продължиха да се борят за гейма и стигнаха до изоставане от само една точка при 22:23. Всек пак Портуондо и Майо пратиха „червените” в четвъртия гейм с преднина от 2:1.

Двата състава завършиха спектакъла подобаващо и след разигравания буквално точка за точка, в които Лукойл все пак по-често бе напред в резултата при 8:7, 16:15 и 18:16 се стигна до 23:21 в полза на бургазлии. Тук обаче гостите се пречупиха и не съумяха да стигнат до тайбрек. За 23:23 блесна геният на бившия национален разпределител Николай Иванов, който с пусната топка препарира съперника, а центърът Зарко Иванов се отчете с втория си блок за деня. Последва аут в нападение на Андрей Николов и контра на Майо за крайното 25:23.

ЦСКА (София): Николай Иванов - 2 точки (0 аса, 2 атаки, 0 блокади), Филип Майо - 28 (1, 25, 2), Ясер Портуондо - 16 (1, 15, 0), Ивайло Стефанов - 11 (0, 11, 0), Стоян Самунев – 14 (0, 10, 4), Светозар Иванов - 6 (0, 4, 2), Теодор Салпаров - либеро (Георги Манчев)

старши-треньор Александър Попов

Лукойл Нефтохимик (Бургас): Милош Стефанович - 6 (0, 5, 1), Венелин Кадънков – 10 (0, 10, 0), Андрей Николов – 16 (2, 13, 1), Симеон Александров – 16 (1, 14, 1), Георги Димитров – 8 (0, 5, 3), Теодор Богданов – 14 (2, 8, 4), Добромир Иванов – либеро (Костадин Николов – 1 (1, 0, 0))