ЦСКА поведе с една победа в полуфиналната си серия срещу Славия след 3:0 гейма в първия мач между двата отбора. Вторият двубой е в сряда в зала "Панайот Пондалов".

"Червените" спечелиха трудно първия гейм с 32:30, след като "белите" пропуснаха три геймбола. По време на цялата част ЦСКА имаше преднина от 3-4 точки, но в края вицешампионките рискуваха и на три пъти имаха възможност да поведат в резултата.

Домакините пък затвориха гейма при четвъртата си възможност. Тонусът в играта на Славия спадна и закономерно се стигна до 25:18 и 25:19 във втория и третия гейм.

Най-резултатна за ЦСКА беше Мария Каракашева с 25 точки, докато за Славия 14 точки записа Емилия Николова.

В състава на "червените" заради контузии не играха Маргарита Амиджинова и Нора Богданова, които имат леки травми. Добриана Рабаджиева пък страда от контузия в коляното, но бе на полето през целия мач.

"Отборът на Славия хвърли всичко в първия гейм и това им изигра лоша шега. Ще се опитаме да затворим серията още във втория мач, тъй като контузените трябва да си починат", заяви след срещата старши треньорът на ЦСКА Атанас Петров.