Отборът на ЦСКА  победи КВК Габрово с 3:1  (25:23, 25:23, 19:25, 29:27) във втория полуфинал от Купа България при мъжете, който се игра в габровската зала Орловец

Така  „червените“ се класираха за финала на надпреварата, като утре 13 март (сряда) ще се изправят в спор за трофея срещу тима на Марек Юнион-Ивкони (Дупрница), отстранил след петгеймова битка Нефтохимик 2010 (Бургас). Двубоят пък е с начален час 17:00 и ще бъде предаван по телевизията.

„Армейците“ изнесоха нагледен урок на габровци за шампионски дух, като преклониха съперника, който бе подкрепян от повече от 800 зрители в своята зала. Домакините пък в стремежа си за исторически финал сякаш прегоряха, като не можаха да покажат истинските си възможности. В четвъртата част те имаха няколко възможности да затворят гейма и да докарат мача до тайбрек, но не успяха, като все пак местните фенове ги изпратиха с аплодисменти.