В последната среща от 19-ия кръг на Суперлигата на България по волейбол шампионът ЦСКА (София) надделя бързо и лесно над вицешампиона Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:18, 25:22, 25:18).

Поради леко разтежение единият от титулярните разпределители на "червените" Николай Найденов остана извън тимовата листа за този мач. За това пък другият - Иван Зарев - изигра срещата блестящо и имаше основен принос за победата. С мощния си сервис, Зарев наклони везните в полза на своя отбор и завърши с пет аса, към които добави и две точки от атака, съобщава bulgarianvolley.com.

Иначе в мача имаше много брак при изпълнението на начален удар, най-вече в отбора на ЦСКА. Въпреки това, Червените спечелиха първия гейм безпроблемно. В началото на втория, разпределителят на Марек Стефан Стоянов постигна две поредни точки от блокада срещу Иван Колев, след което последният поиска смяна, показвайки, че изпитва някаква болка в крака. До второто техническо прекъсване на този гейм беше единствената част от мача, в която Марек имаше предимство в резултата. При 14:15, Зарев застана на сервис и успя да обърне резултата до 18:15 за ЦСКА в преломен за мача момент.

Звездата на Марек Цветан Соколов се разигра в третия гейм, но пък диагоналът Минчо Минчев се позагуби и нетният резултат беше пореден загубен гейм. Диагоналът на ЦСКА Филип Майо вече рутинно стана топреализатор на мача с 14 точки, всичките от атака.
Резултати от всички срещи от 19-ия кръг: Монтана - Пирин Балканстрой 3:2, ЛукОйл Нефтохимик - Черно море БАСК 3:1, Арда - Левски Сиконко 3:0.

Класиране в Суперлигата след 19-ия кръг: 1. Левски Сиконко 46т, 2. ЦСКА 45т, 3. Лукойл Нефтохимик 41т, 4. Пирин Балканстрой 30т, 5. Марек Юнион Ивкони 28т, 6. Арда 19т, 7. Черно море БАСК 10т, 8. Монтана 9т.