ЦСКА победи Лукойл Нефтохимик с 3:2 гейма в първия двубой от финалната серия в Националната волейболна лига. "Червените" постигнаха успеха доста трудно, но показаха воля и характер и след като губеха с 0:2 гейма, обърнаха резултата и спечелиха в тайбрека.

В първия гейм, гостите бяха много по-концентрирани и водеха и след двете технически прекъсвания – 8:4 и 16:13. Волейболистите на Лукойл Нефтохимик поддържаха разликата до края и взеха първия гейм с 25:21.

„Червените” подобриха играта си през втората част, водеха и на двете технически прекъсвания, но загубиха с 22:25 и изостанаха с 0:2 гейма.

През третия гейм, възпитаниците на Александър Попов показаха много по-добра игра и дръпнаха с пет точки на първото прекъсване – 8:3. Те спечелиха третия гейм с 25:22 и намалиха на 1:2 гейма. „Армейците” отново бяха по-добри и в четвъртия гейм и го затвориха с 25:22.

В тайбрека волейболистите на ЦСКА показаха по-здрави нерви, спечелиха с 15:10 и така си осигуриха преднина във финалната серия на родния волейболен шампионат. Утре е вторият мач от серията, отново в София от 17:30ч. в зала "Васил Симов", след което срещите се местят в Бургас – 21 и 22 април от 17:30 часа.

Статистика:

ЦСКА: Ненчев 10, Аначков 1, Колев 16, Мейо 23, Иванов 11, Зарев 1, Салпаров - либеро (Пеев, Бонев 7, Тасев 4)

Лукойл Нефтохимик: Самунев 16, Пенев 15, Ан. Николов 13, Станев 1, Н. Ниоколов 11, Христов 22, Иванов –либеро (Василев, Енков, Кадънков)