ЦСКА записа втора поредна победа срещу Лукойл-Нефтохимик във финалната серия от Националната волейболна лига. След вчерашната с 3:2, този път "армейците" постигнаха чиста победа с 3:0 гейма в зала "Васил Симов”, изпълнена с повече от 400 фенове.

Шампионите от Лукойл-Нефтохимик оказаха някаква съпротива на съперника си само в първия гейм, в който имаха преднина от 6 точки в един момент, но в крайна сметка загубиха частта с 5 точки разлика - 25:20. ЦСКА доминираше напълно в следващите геймове и ги спечели съответно с 25:16 и 25:19.

Лукойл-Нетохимик ще има да възможност да се реваншира на ЦСКА идната седмица, когато в понеделник и вторник посреща "червените" в Бургас от 17:30 часа.

Най-резултатен за ЦСКА по традиция бе кениецът Филип Мейо с 16 точки (58% атака). Най-висока оценка за показаното получи Иван Колев, който завърши с 12 точки (92% посрещане, 67% атака). Отлични показатели има и разпределителя Иван Зарев.

За ЛукОйл Нефтохимик Петър Христов реализира 13 точки (41% атака).