Женският волейболен отбор на ЦСКА е само на една победа от титлата в държавното първенство. „Червените” се наложиха над Славия и във втората среща помежду им от финалния плейоф, този път с 3:2 гейма (23:25, 22:25, 25:14, 25:21, 15:9) отново в залата на „белите” „Панайот Пондалов”. В събота ЦСКА ще има шанс да триумфира с титлата, когато в Мач № 3 е домакин.

И двата отбора започнаха с обичайните си състави, а от самото начало играта се движеше точка за точка. След ас на капитана на „белите” Ася Динова, Славия поведе с 8:6 на първото техническо прекъсване, натрупа аванс от три точки -15:12, в игра за „армейките” се появи Петя Цекова на местото на Маргарита Амиджинова, ЦСКА изравни за 15:15, но момичетата на Мирослав Живков отново поведоха с 20:16 след добра серия от сервис на Десислава Николова. Гостенките бяха на крачка от догонване на съперника при 23:22 след ас на Юлия Иванова, но и двете успешни атаки на Габриела Коева не бяха достатъчни, тъй като Славия удържаха преднината си и взе частта с 25:23.

ЦСКА започна отлично втория гейм и след добри атаки и грешки на „белите”, волейболистките на Атанас Петров поведоха с 8:2, Славия успя да изравни и да поведе с 9:8 четири поредни точки на Александра Долчева и отлична серия от сервис на Ваня Вълканова. Атанас Петров даде малка почивка на Елица василева, като я замени с Гергана Докузова. Последва игра точка за точка, като второ техническо прекъсване дойде при 16:15 за ЦСКА. Домакините играха по-добре, „червените” замениха разпределителките, Мария Каракашева записа две поредни точки за 23:20 и 23:21, Неделина Нешева добави ас за 23:22, но възпитаничките на Мирослав Живков поведоха с 2:0 гейма след 25:22.

Идентично започна и третия гейм, като гостенките поведоха със 4:0, 7:2, 8:3, 11:4, 16:8, 21:11, 23:12 и съвсем лесно спечелиха частта с 25:14, като нови два аса бяха отбелязани от „червения” капитан Юлия Иванова.

Подобна бе ситуацията и в четвъртия гейм, Славия отново губеше с 2:8 на първо техническо. Кристина Йорданска записа три поредни точки за 5:10, но ЦСКА запази аванса си от осем точки за 16:8 на второ техническо и 19:11. Мирослав Живкав пусна в игра всичките си налични състезателки, а в края „белите” стигнаха до равенство 21:21, отново след добра серия от начален удар на разпределителката на тима Вълканова. Съотборничките й обаче бяха разколебани в атака, ЦСКА не сгреши и изравни за 2:2 гейма след 25:21.

Юлия Иванова, Мария Каракашева, Петя Цекова и Елица Василева бяха с основен принос за спечелването на тайбрека, в който от самото начало „червените” натрупаха аванс (5:1, 8:4, 11:6) и безпроблемно го спечелиха с 15:9, а с това взеха и мача.

ЦСКА доказа, че има повече опит в подобни мачове и с обиграните си волейболистки е на крачка от златните медали след двугодишна пауза. „Момичетата играха мъжки! Можем още в събота да вдигнем титлата” сподели наставникът Атанас Лазаров.

Славия показа по-добра игра на центровете и начален удар, но концентрация в решителните моменти липсваше.

В събота ЦСКА посреща Славия в зала „Васил Симов” от 17:30 часа в Мач №3.

Славия: Динова 10, Йорданска 15, Вълканова 3, Ем.Николова 13, Долчева 10, Сланчева 18, Абросина – либеро (Айшинова, Каменова, Д.Николова 1, Димова, Струмина)

ЦСКА: Ненова 4, Иванова 15, Коева 11, Каракашева 13, Амиджинова 3, Василева 20, Бурмазович – либеро (Нешева 1, Цекова 13, Маринова, Докузова)