ЦСКА спечели първото за годината вечно дерби в родния волейбол. Червените играчи на Александър Попов взеха чист успех като гости на Левски Сиконко с 3:0 гейма (25:19, 26:24, 25:17). Двубоят бе предхождан от инцидент между агитките. Малко повече от половин час преди началото на мача на служебния вход на зала „Сиконко” сините атакуваха чакащите отпред червени. Привържениците на ЦСКА влязоха в коридора на залата и между двете групички останаха само две от стъклените врати на залата.

Сините натискаха вратите, за да влязат, помагайки си с камък, в следствие на което двете стъкла се напукаха и по чудо не се счупиха, предотвратявайки множество наранявания. Полицията се намеси веднага и арестува 9 от феновете. В залата бяха допуснати само сини привърженици.

Пред около 300 зрители дербито започна равностойно и интересно. При първото техническо прекъсване Левски Сиконко имаше аванс от 3 точки – 8:5, съперникът догони и обърна резултата след пет поредни точки от 9:10 за 14:10. Мартин Стоев смени разпределителя Георги Братоев с Николай Найденов при 10:13, а Светозар Иванов реализира ас за 14:10. При второто прекъсване червените водеха с 16:12. До края тимът запази аванса си от 5 точки и взе гейма с 25:19.

Играчите на Левски Сиконко, които играха в бели екипи, отново започнаха добре втората част (4:1, 6:3, 8:6), но армейците в черни екипи успяха да ги догонят седем пъти само на точка и равенството дойде при 14:14. Плеймейкърът на ЦСКА и част от националния отбор Иван Зарев направи директна точка от сервис и ЦСКА поведе. Сините допуснаха повече грешки и от начален удар, и от атака. Второто техническо прекъсване дойде при 16:15 за гостите, Зарев постигна втори ас за 18:15. При последвалата точка за съперника, Стоев извади Николай Антонов и пусна все още не напълно възстановения от операция на крака Валентин Братоев. При пасив от по 4 точки националният селекционер прибягна до почти всичките си резерви, но обрат не се получи. ЦСКА изпусна два гейм-бола (24:22, 24:23). За Левски Георги Петров успешно атакува, след това Ники Найденов чрез единична блокада направи 24:24. Бойко Бонев и пак ас на Зарев донесоха и втория гейм в актива на ЦСКА с 26:24 точки.

Третата и последна част бе почти без интрига, сините не показваха играта си, а при червените играта вървеше. Добри изяви демонстрираха Стойко Ненчев, Богомил Аначков и кениецът Филип Майо. Четвърти ас направи Зарев за 2:0, прекъсванията бяха при 8:5 и 16:9 за ЦСКА. Стоев пак смени разпределителите, от другата страна на мрежата Майо реализира три поредни атаки за 20:11, но преднината от 8 точки за червените бе при 23:15. С 20-та точка дело на кениеца, ЦСКА затвори гейма при 25:17, а с това взе и чест успех над Левски Сиконко с 3:0.

Това бе първа загуба на Левски Сиконко след четири поредни успеха, а за ЦСКА успех след двете поражения от Марек Юнион Ивкони миналата седмица.

Първи рефер на мача бе Петър Харизанов с помощник Добромир Добрев.

Мартин Стоев изчака възпитаниците си да излязат от съблекалнята и ги привика на разговор в залата.

Другата среща от днешния ден Пирин Разлог победи Марек Юнион Ивкони с 3:0 (25:21, 25:14, 25:17).

Левски Сиконко – ЦСКА 0:3 (19:25, 24:26, 17:25)

Левски Сиконко - Николай Учиков 9, Георги Петров 6, Георги Лазаров 3, Теодор Богданов 3, Николай Антонов 9, Георги Братоев 1, Владимир Иванов-либеро (Николай Найденов 2, Валентин Братоев, Иван Ковачев 1, Симеон Александров 2)

ЦСКА - Стойко Ненчев 7, Богомил Аначков 7, Иван Зарев 5 (4 аса), Бойко Бонев 12, Филип Майо 20, Светозар Иванов 6, Теодор Салпаров-либеро