Волейболният ЦСКА се изкачи на трето място във временното класиране, след като победи без особени проблеми тима на Пирин Балканстрой с 3:1 гейма в мач от първенството на България за мъже.

В последната среща от осми кръг „червените” изгубиха само първия гейм с резултат 21:25. След това момчетата на Александър Попов се мобилизираха и спечелиха следващите три части съответно с 25:22, 25:22 и 25:16 точки.

След края на срещата и от двата лагера обявиха, че имат забележки към съдийството на първия рефер Илиян Георгиев и настояват да видят неговата оценка според доклада на дежурния делегат.

Масажистът на „червените” Максим Михайлов получи жълт картон за оспорване на съдийско решение.

Гостите имаха по-голяма подкрепа от публиката, тъй като от Разлог пристигнаха два автобуса с фенове, които нажежиха обстановката с кречетало, тромби и официалните фанфари на училищен духов оркестър.

Разпределителят на ЦСКА Иван Зарев записа 5 аса по време на срещата, а най-резултатен бе Иван Колев, който реализира 19 точки.