ЦСКА и Марица Пловдив постигнаха победи в първите срещи от полуфиналните плейофи в женското първенство по волейбол на България. ЦСКА спечели срещу Казанлък Волей с 3:2 гейма (20:25, 19:25, 25:15, 25:20, 15:9) в София. По същото време шампионките от Марица нямаха особени проблеми във Варна и надвиха местния Варна ДКС с 3:0 (25:22, 25:20, 25:19).

В София момичетата на треньорката Юлия Иванова постигнаха впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 гейма в първия полуфинален сблъсък с Казанлък. "Червените" проявиха страхотен характер, като не се предадоха, въпреки че изостанаха след първите две части, в които загубиха с 20:25 и 19:25.

Вместо това те показаха, че имат сили, нанесоха промени в играта си, дадоха всичко от себе си и изравниха резултата след 25:15 и 25:20, вкарвайки мача в тайбрек. Там ЦСКА демонстрира и класа, като в самото начало поведе уверено в резултата, отвори дистанция от 4 точки и съумя да затвори мача при 15:9.

Вторият двубой от серията е на 19 март в Казанлък, а при успех там ЦСКА ще се класира за финала на първенството.  Реваншът в Пловдив ще бъде ден по-рано - на 18-и март. Ако се стигне до трети срещи, те са планирани за 21-и март и домакини са ЦСКА и Марица.