ЦСКА имаше неочаквани трудности при гостуването си на Арда Кърджали в мач от втория кръг на редовния сезон във волейболното първенство. В зала „Арпезос” „армейците” победиха с 3:2 гейма (25:15, 23:25, 25:15, 19:25, 15:5).

„Червените” бяха категорични в 1-вия и 3-тия гейм, които взеха с по 25:15, но домакините успяваха на два пъти да изравнят след 25:23 във 2-рия и 25:19 в четвъртия гейм. В решителния тайбрек шампионите бяха безапелационни и след 15:5 взеха победата.

За успеха на ЦСКА най-резултатен бе Филип Майо с 25 точки, а 21 добави Бойко Бонев. За Арда звездата в плажния волейбол Невен Нешев се отличи с 19 точки.

Във варна пък Пирин Разлог победи с 3:1 (25:20, 25:18, 19:25, 25:22) гейма домакина Черно море.

Гостите се оплакаха от спирането на осветлението в залата на два пъти по време на срещата, като авариите са били в ключови моменти в края на частите. Проблемът обаче може и да не е направен нарочно, тъй като в морската столица от няколко дни има профилактика на енергото. При първото спиране осветлението е спряло напълно, а вторият път само част от лампите на съоражението са изгаснали.

В първия път осветлене=то е спряло напълно, а вторият път само част от лампите на съоражението.