Волейболистите на ЦСКАзагубиха от Ченстохова с 1:3 гейма (23:25; 16:25; 25:20, 20:25) във второто си домакинство от Шампионската пред по-малко от очакваното пълни трибуни на зала „Христо Ботев”.

Така ЦСКА остана на последното място в група А без победа. Утре пък лидерът Фенербахче гостува в Солун на Ираклис.

Срещата започна добре за червените, който поведоха с 3:1 точки, по последваха четири равенства – 3:3, 4:4, 5:5, 6:6. за първи път поляците поведоха при 7:6, но ЦСКА изравни, а първото техническо прекъсване дойде при точка аванс за гостите – 7:8. при последвалото разиграване кениецът Филип Майо отново изравни. Седмото изравнявана на резултата дойде след атака на българинът и собственост на ЦСКА в редиците на Ченстохова Смилен Мляков. До второто прекъсване играта се движеше равностойно, за момент домакините поведоха с 12:10, но две поредни точки на Мляков отново изравниха за 12:12.

Еднаквото съотношение на точките продължи – 11-тото равенство бе при 14:14, а самата пауза дойде при 16:14. На няколко пъти Стойко Ненчев и компания повеждаха с две точки, но съперниците им намираха начин да ги догонят. При 14-тото равенство (20:20) Сашо Попов направи първа смяна като в игра влезе Стоян Самунев. Рафаел Паскуал пък се появи при пасив за ЦСКА 22:23. Испанският капитан дебютира в Шампионската лига и помогна психически и червените изравниха за 23:23. Мляков донесе първи гейм-бол за Ченстохова – 24:23. Гостите се възползваха от грешките в червеното поле и затвориха гейма от първи път – 25:23.

Любопитен факт е, че треньорският щаб на ЦСКА – Александър Попов, Даниел Пеев и масажиста Максим Михайлов смени тотално имиджа си и за първи път не водиха мача с червени анцузи, а с официални костюми.

Във ВИП-ложата имаше разпънато и полското знаме, заради присъствието на хора от посолството. На паузите за публиката се грижеха мажоретките на ЦСКА.

Вторият гейм не приличаше на първия, в който ЦСКА имаха по-добри показатели в отделните елементи, но без доза шанс. Поляците успяха лесно да поведат на четири пъти с три точки – 4:1, 5:2, 6:3 и 8:5. реализиралият 10 точки през първия гейм Мляков помогна на Ченстохова да увеличи аванса си на пет точки – 10:5, а тогава в шестицата на ЦСКА бе извършена смяна на разпределителя, като Иван Зарев бе сменен от Николай Найденов. След 5:11, най-резултатният на червените Филип Майо прекъсна негативната серия от пет поредни точки.

Феновете на ЦСКА разпънаха транспарант „60 години слава и доминация във всички спортове”, но това не отговаряше на показното на полето. Иван Колев бе заменен от Рафа Паскуал при 6:13, Мляков пак се развихри – 7:16 и пасив от 9 точки на второто техническо прекъсване. При 10:19 Светозар Иванов бе изваден и като център заигра Стоян Самунев. Първата точка на Паскуал в Шампионската лига дойде за 11:19. Без възможност на обрат, а само доиграване на частта, българите успяха да реализират три поредни точки като от 11 намалиха пасива си на 8 точки (от 11:22 за 14:22).
Все пак ЦСКА загуби и втория гейм – 16:25 и 2:0 гейма за Ченстохова.

Ники Найденов остана плеймейкър за българския шампион заедно с посрещача Паскуал, което даде резултат. След първите равностойни разигравания, с по-добра игра на блокада Ченстохова отново поведе – 6:4. Първото прекъсване бе при 7:8. Филип Майо пак реализира за 9:9, осмото равенство бе при 11:11, а след това червените оказаха натиск и с добър сервис на Бойко Бонев поведоха с 13:11.Светозар Иванов направи блок за 14:11. Бонев спаси полска атака, но Мляков пропука червената блокада за 14:12. Стойко Ненчев блокира противник и така ЦСКА водеше на второто техническо прекъсване с 16:12.

Усетили верният и резултатен ритъм на игра, волейболистите на ЦСКА успяха да наложат сила си и поведоха с 5 точки – 22:18 след точки на Бойко Бонев, Майо и отличен Паскуал. Точките на Ченстохова идваха след атаки на Мляков или грешки на българите, но въпреки това намалиха пасива си до 3 (19:22). Светозар Иванов мощно заби за 23:19, Смилен сервира в аут за 24:20 и така за първи път червените имаха възможност за вземат гейма. Затвориха го от раз, след като Светозар Иванов блокира отлично и така ЦСКА взе частта с 25:20.

Интересен бе и четвъртият гейм, в който освен действията по полето, се следеше и случващото се на трибуните – феновете на ЦСКА се заиграваха от двете страни на полето. След добро начало в червено, ЦСКА поведе с 5:3, но Мляков изравни за 6:6. на прекъсването резултата бе в полза на Ченстохова – 8:7.

Бившият играч от четвърти километър Смилен Мляков мина границата от 25 реализирани точки при 12:8. Основен принос за спечелването на 12-тата точка за „червените” имаше либерото Теодор Салпаров, който спаси неспасяема полска атака, а Рафа от блокада завърши. Тимът на Сашо Попов бе на крачка от догонване на противника, но не успя и на второто техническо прекъсване полският тим пак водеше – 16:14.

Последва серия от 5 поредни точки за поляците след атака на Мляков, топка зад антената на Майо и други. Самунев направи 15-тата точка за ЦСКА, а Иван Зарев пак смени Ники Найденов. Преднината на Ченстохова бе 6 точки при 23:17, а „червените” не намираха начин за обрат. Смилен сгреши от начален удар за 18:23. Първият мач-бол за гостите бе при 24:18, вторият при 24:19, третият 24:20 и тогава взеха частта с 25:20, а с това записаха и първа победа в лигата след 3:1 гейма.

Следващата сряда Ченстохова приема ЦСКА в Полша. Така ЦСКА остава без победа в Шампионската лига до момента на четвърто място в група А.

Стартовите шестици на двата отбора:
ЦСКА (ст.тр Александър Попов) : Стойко Ненчев, Светозар Иванов, Иван Зарев, Бойко Бонев, Иван Колев, Филип Майо, Теодор Салпаров – либеро
Резерви: Рафаел Паскуал, Стоян Самунев, Теодор Тодоров, Георги Вълов, Николай Найденов

Ченстохова (ст.тр. Радостан Канас): Пьотр Новаковски, Анджей Стелмах, Смилен Мляков, Войчех Градовски, Анджей Врона, Збигниев Бартман, Павел Заторски - либеро
Резерви: Кшиштоф Виежбовски, Лукаш Вишниевски, Фабиан Джизга, Бартош Янечек, Пшемислав Михалчик, Давид Гуня

Съдии: първи Валдис Янковскис (Латвия), втори Амнон Нешер (Израел)
Вторият рефер пък получи цветя и топка от домакините, тъй като това е последния му мач.