ЦСКА спечели с 3:2 (25:12, 21:25, 25:18, 20:25, 16:14) срещу Левски за 105 минути във втора четвъртфинална среща от волейболното първенство при мъжете. Играе се до 2 победи от 3 мача,след победата на "червените" резултатът в серията вече е 1:1 победи.

За първи път като титуляр, след трансфера си от Славия, за Левски започна Валентин Братоев,той имаше контузия в стъпалото на крака, която все още не е напълно отшумяла.

В залата бе цялото ръководство на Българска федерация волейбол. Като зрител присъства и разпределителят на ЦСКА Иван Тасев, който е измъчван от проблеми със синузит, той бе със специална лепенка на носа.

В първия гейм волейболистите на ЦСКА бяха категорични и спечелиха с 25:12 само за 17 минути. Те водеха в резултата през цялото време, съответно с8:2 и 16:7 на техническите прекъсвания.

Левски Сиконко изравни резултата след като спечели с 25:21 втория гейм на мача. Силно за Левски във втората част играха Валентин Братоев и Методи Ананиев. За "армейците" добре се представиха Емилиан Аначков и Иван Колев.

В третия гейм "червените" спечелиха с 25:18 за 22 минути. Много силно игра Стойко Ненчев. При 9:9 той застана на сервиса и ЦСКА отбеляза 9 поредни точки, от които 4 аса на Ненчев.

Левски спечели с 25:20 четвъртия гейм на дербито за 19 минути. "Сините" стигнаха до преднина от 11:6 след силни изяви на Димитър Шабанлийски на блокада. Шампионите без проблеми задържаха преднината си до края на гейма

Отново, както и в първата среща, двубоят се реши след тайбрек.

В началото на петия гейм ЦСКА се откъсна с 3 точки - 5:2. Двата отбора размениха игралните си полета при резултат 8:5 за домакините.

След 10:7 "сините" отбелязаха 3 поредни точки и изравниха резултата. Александър Попов взе почивка за да спре устрема на "шампионите".

Резултатът вървеше точка за точка до 12:12, когато волейболистите на ЦСКА спечелиха две поредни разигравания и поведоха с 14:12.

Левскарите спасиха два геймбола за да се стигне до 14:14, но при следващите две атаки домакините не сгрешиха и спечелиха мача с 3:2 гейма след16:14 в тайбрека.

ЦСКА: Стойко Ненчев 13 точки (4 аса), Емилиан Мирчев 19, Иван Колев – 19 (1 ас), Богомил Аначков 6, Веселин Иванов 6 (1 ас), Иван Зарев 4, Даниел Пеев – либеро (Бойко Бонев 4, Живко Иванов 0, Атанас Милев 0)

Левски: Николай Учиков 2, Методи Ананиев 16, Красимир Гайдарски 10 (1 ас), Константин Митев 3, Теодор Богданов 10, Валентин Братоев 10 (1 ас), Владислав Иванов - либеро (Веселин Димчев 0, Николай Антонов 5, Иван Ковачев 0, Георги Братоев 0, Димитър Шабанлийски 13)

Решителният трети двубой ще се играе във вторник от 17:30 часа в залата на Левски.

Ще имате възможността да проследите третата среща на живо в gong.bg.