Националният отбор на България по волейбол за юноши до 17 години започна с победа участието си на европейското първенство в София.

В зала "Христо Ботев" играчите на Мартин Стоев се наложиха с 3:0 (25:14, 25:14, 25:20) над тима на Румъния.

През първите два гейма българският състав имаше тотална доминация и ги спечели на по 14 точки. В третия българите поведоха с 5:1 точки, но след това Румъния показа желание за борба и до средата на гейма резултатът се движеше точка за точка. В края му обаче класата на българския отбор натежа и се стигна до 25:20 и чиста победа с 3:0.

Най-резултатен за България в мача бе Георги Татаров с 19 точки, а 16 прибави Владимир Гърков. С 15 за Румъния завърши Алин-Флорин Йон.

В неделя е вторият мач на първенството за българския отбор, а съперник е тимът на Турция.