България отстъпи с 1:4 гейма (15:11, 10:15, 12:15, 16:18) на Словения на полуфинала на Световното първенство по волейбол за девойки до 23 години. Нашите момичета стартираха с победен първи гейм, но след това словенките взеха мача.

Отборът на Словения обаче демонстрира отлична комбинативност, много добро физическо ниво и отлична психика в критичните моменти. Нашите от друга страна допуснаха много грешки от начален удар и на блок, а и посрещането в определени моменти улесни съперника.

Гергана Димитрова реализира 13 точки за България, Мирослава Паскова добави 9, а Мария Данчева-7. За Словения Иза Млакар вкара 18 точки, 14 от които от атака. Лана Счука се отличи с 14.
Старши треньорът на нашия отбор Антонина Зетова в края на мача на няколко пъти опита да провокира отбора с няколко думи и дори демонстрация на сърдитост, но не се случи нищо положително в този мач. В крайна сметка участието на България на полуфинал на това първенство беше повече от очакванията и нашите момичета трябва само да бъдат поздравени.

Другият финалист е Турция, който спечели истински трилър в седем гейма срещу Доминиканската република. Туркините победиха с 4:3 (11:15, 16:14, 11:15, 13:15, 15:7, 16:14, 15:8) в първия полуфинал.

Първоначално двата тима си размениха по два гейма, впоследствие играта на южните ни съседки се пропука. Момичетата от карибския остров поведоха с 3:1 гейма, но след това туркините включиха на по-висока скорост и отнесоха противника.

Най-резултатна за Турция бе отново Ханде Баладън с 22 точки (4 блокади), 21 добави Ебрар Каракурт (1 ас, 1 блокада). За Доминикана Сенейда Лопес завърши с 16 точки (3 блокади, 1 ас).

Утре турският тим ще се изправи на финала срещу Словения. България и доминиканките ще се борят за бронза.