Националният отбор на България по волейбол за жени допусна втора поредна загуба на турнира Лига на нациите в Апелдорн, Холандия. Състезателките на треньора Иван Петков отстъпиха пред тима на домакините с 1:3 (25:22, 22:25, 20:25, 19:25).

Поражението е и пето в пет мача за българския тим, който заема последното 16-о място във временнот класиране.

Двубоят с Холандия започна по-добре за състава на България, който успя да натрупа рано предина и сравнително спокойно да спечели първия гейм на 22 точки.

Холандките започнаха по-мотивирано втората част и още в самото начало взейа преднина от 2-3 точки. Постепенно обаче българките се върнаха в гейма и в средата му успяха да изравнят. Чак след 20-ата точка
Холандия наложи предимството си и след 25:22 изравни геймовете на 1:1. Третият гейм започна кошмарно за българките, които допуснаха изоставане с 0:9.

Постепенно волейболистките на Иван Петков започнаха да топят разликата, но тя бе прекалено голяма, за да се случи обрат.

В четвъртия гейм холандките отново натрупаха рано преднина от 3-4 точки, която поддържаха до самия край без проблем. Най-резултатна за България в срещата бе Гергана Димитрова с 16 точки, докато за Холандия Марит Яспер реализира 22.

В четвъртък България приключва участието си на турнира в Апелдорн с мач срещу Бразилия, докато по-късно вечерта Холандия играе Полша. По-рано днес полякините постигнаха втора поредна победа след 3:2 (25:20, 25:22, 26:28, 18:25, 15:9) срещу Бразилия. /БТА