Националният волейболен състав на България загуби с 1:3 гейма втората си среща с Канада от група С /втора дивизия/ на Световната лига. След като преди ден възпитаниците на Пламен Константинов се наложиха с 3:2 гейма, сега отстъпиха след 18:25, 19:25, 25:21 и 20:25.

Това бе втора загуба за България в Световната лига.

Канадци имаха доминация през по-голяма част от срещата, макар и доброто начало на нашата селекция. С развитието на първия гейм обаче „кленовите листа“ умело се възползваха от някои грешки на състава ни и така затвориха частта по категоричен начин с 25:18.

Вторият гейм Канада започна силно, а грешка на сервис още в самото начало допусна Теодор Скримов. Развоят бе добър за опонента ни, който при второто техническо прекъсване водеше с 16:11, за да се стигне до 25:19 в полза на състава на Глен Хоуг.

В третия гейм „трикольорите“ се развихриха, а Мирослав Градинаров се отчете с великолепни изяви. България доминираше, но в самия край на частта играта вървеше точка за точка. Все пак момчетата на Константинов успяха да се поздравят с успех с 25:21.

Четвъртият гейм се разви добре за „кленовите листа“, които дръпнаха с 16:10. Постепенно България изравни играта, но Канада взе своето след 25:20 и победа в срещата.

Така след поражението България остана на второ място в класирането с 10 точки, а Канада е еднолично на върха с 18.

През следващия уикенд „лъвовете“ гостуват на Аржентина, а Канада ще направи визита на Куба.