Треньорът на Нефтохимик 2010 Атанас Петров коментира победата с 3:2 над ЦСКА в четвъртия мач от плейофите на волейболното първенство. С успеха бургазлии изравниха серията на 2:2, като всичко ще се реши в пети мач в зала "Младост".

"Трябва да поздравим и двата отбора днес. Стана мач като за празник. Имаше обрати, стана пълна волейболна драма. Поздравления за моите момчета, излязоха от много трудна ситуация. Димитров влезе в много добра серия, но успяхме да ги преодолеем с характер и с отборна игра. Във втория гейм не се представихме добре на сервис и в посрещане. Последваха сериите на Митко Димитров, той се разигра, направиха голяма разлика и така е трудно да се играе, трудно е да се доближиш в резултата. Матей Михайлович и Аксел Трухчев направиха много силни мачове тези два дни. И двата отбора са тотално изтощени, така че адмирации към това, което показват на игрището. Завършваме драматично тази серия, но ще сме си у дома. Трябва да играем и за бургаската публика. Направихме по-трудното в тази серия, но остава един мач", заяви Петров.