Втората част в мача между Димитров и Южни отново започна с гейм на 0 за българина. Последва маратонски гейм, в който Димитров пропусна четири шанса за пробив, но при петия грешка на Южни значеше 2:0 за Григор.

Пробивът бе затвърден отново на 0, а световният №13 изглеждаше все по-уверен на корта. В същото време Южни бе изнервен, бъркаше постоянно и след малко вече имаше два пробива пасив.

А Полковника отново не успя да вземе дори точка на подаването на съперника и при 0:5 сервираше за оставането си в мача. Григор Димитров обаче бе на гребена на вълната и Южни не бе в състояние да вземе дори почетен гейм в този втори сет. При 15:40 още първият мачбол бе реализиран след прекрасна игра и след час и 9 минути игра Григор Димитров се поздрави с победата в мача.

Перфектният старт: Бърза победа за Григор в Индиън Уелс