Младият тенисист Александър Зверев изхвърли Роджър Федерер от финалния турнир на АТП в Лондон. Немският състезател се класира за първи път в кариерата си за финала на надпреварата, след като надигра швейцареца със 7-5, 7-6 (5).

21-годишният Саша Зверев имаше нужда от 1.35 часа, за да победи Роджър Федерер, който е с 16 години по-стар.

Поставеният под номер 3 Зверев взе първия сет, след като реализира единствен пробив в 12-ия гейм при първия брейкбол в мача.

Федерер проби за 2:1 във втората част, но позволи на съперника си веднага да изравни, а след това се стигна до тайбрек. В него при 4:5 швейцарецът пропусна лесно воле на мрежата и това даде два мачбола на Зверев. Федерер отрази първия при собствено подаване, но след това германецът сервира добре и затвори мача след 95 минути на корта.

Така швейцарецът се прости с надеждите си за титла номер 100 още през този сезон.

На финала Зверев очаква победителя от мача между водача в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) и Кевин Андерсън (Южна Африка), които играят по-късно тази вечер.