Шесткратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира безапелационно за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставеният под номер 3 Федерер отнесе италианеца Фабио Фонини с 6:1, 6:3, 6:2 само за 74 минути.

30-годишният швейцарец пласира 13 аса и не даде нито една възможност за пробив на съперника си в мача. Той взе първите три гейма в мача и до края на даде никакви шансове на италианеца. Федерер пласира 35 печеливши удара и направи едва 8 непредизвикани грешки.

Швейцарецът, който търси рекордна 17-а титла от Големия шлем, очаква победителя от мача между Жулиен Бенето (Франция) и Майкъл Ръсел (САЩ).

Федерер за 37-и пореден път се класира за третия кръг на турнир от Големия шлем. За последно той отпадна преди тази фаза на Ролан Гарос през 2003 година.